קרדיט Canva

תקשורת טובה בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין האנשים שחשובים לנו נחשבת כבר שנים רבות למפתח לזוגיות טובה ולמשפחה מתפקדת. זה לא אומר שצריך לוותר על מה שאנחנו אוהבים ועל עצמנו אלא זה אומר שאנחנו צריכים ויכולים לבטא זאת יותר בבירור מבלי ללכת לאיבוד בהתחבטויות. לא מספיק להרגיש אלא חשוב לדעת לומר זאת וכשהיחסים במשפחה ובזוגיות מתנהלים בצורה גלויה וכנה יותר אפשר להשיג הרבה יותר ולמצות את הפוטנציאל האמיתי שיש בהן. אם אתם מתלבטים בנוגע לכך או מתקשים לפתור בעיות שנובעות מתקשורת לקויה או היעדר כלים מתאימים להתמודדות עם אתגר כלשהו, יועצת זוגיות יכולה לעזור לכם לעבוד על כל מה שחשוב לכם וצריך פתרון. בזמן כזה רצוי להתייעץ ולקבל יותר כלים לעבודה עצמית בזוגיות שלכם משום שזה מה שמשפיע בסופו של דבר גם על המשפחה. שושי הרשקו היא יועצת זוגיות ומנחת הורים שעובדת עם אנשים רבים על מיומנויות תקשורת לשיפור התפקוד ההורי שלהם וגם הזוגיות.

הורות היא אתגר

ידוע שהורות היא אתגר לכל אדם, גם בעל הכישורים והניסיון הגדול ביותר בגידול ילדים. המשפחה דורשת פעמים רבות התמודדות עם אתגרים שלא הכרתם בעבר. בדרך כלל, מטבע הדברים כל התנהלות שלכם צריכה להיות מבוססת על ידע, שיקול דעת נבון וניסיון. אלא שהורות היא המקום שבו לא תמיד יש לנו ניסיון ולפעמים אובדן עשתונות מוביל לכך שלא יודעים כיצד לנהוג והמשפחה אינה מתנהלת בצורה רצויה. זה נכון במיוחד אצל הורים לילדים קטנים שזהו מצב חדש עבורם והם מפסלים את דרכם כהורים טריים בג'ונגל של עצות. במקרים כאלה לא חייבים להישאר לבד מול אתגר אלא לקבל ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך שיכול לתת לכם יותר כלים להתמודדות. אמנם לכל גיל יש את האתגרים שלו אבל הדפוסים הבסיסיים נכונים תמיד ואין סיבה לא לעצב אותם נכון מוקדם.

מקום לשאול בו שאלות

כל הורה היה רוצה שיהיה מי שיוכל להתייעץ אתו במצבים מסוימים על מנת לוודא שהוא פועל נכון. אחרים היו רוצים לקבל יותר כלים להורות נכונה ומיטיבה שמאפשרת למשפחה ליהנות ממלוא הפוטנציאל של מערכות היחסים שבה. כשאנחנו זקוקים למענה לבעיות בהורות שלנו יש תמיד למי לפנות ועם מי להתייעץ. הדרכת הורים בחיפה מאפשרת לנו לאוורר שאלות ודילמות ולהתקדם לעבר הורות וזוגיות טובה יותר. שושי הרשקו מדריכה הורים בשבילי ההורות המודרנית כבר שנים רבות ומייעצת להם בשלל נושאים רלוונטיים למשפחה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here