קרדיט Canva

העתיד נראה שונה לגמרי כאשר חושבים על החיים שממשיכים בלעדיכם, ורצוי לנסות להקל על המשפחה שלכם על ידי השארת צוואה מפורטת ומוגנת הרמטית, שמסבירה בדיוק מה אתם רוצים להשאיר לכל אחד. זה נראה מאוד מעורפל עד שיושבים עם עורך דין צוואות אשקלון ומקבלים הסברים מפורטים איך בדיוק רואים את זה מבחינת החוק ובבית המשפט ומה עלול לקרות אם מישהו ינסה לערער על הצוואה שלכם, או גרוע מכך – מה יקרה אם לא תשאירו צוואה ותשאירו את הכל ליד הגורל וחלוקת רכושכם על פי החוק הירושה הישראלי. היום אנחנו שומעים על מלחמות ירושה מאוד קשות במשפחות הנורמטיביות ביותר וחשוב למנוע אותן, להבהיר ולנסח היטב את הרצון האמיתי שלכם. זה כרוך בחשבון נפש וקביעת סולם הערכים החשובים שלכם בחיים שלכם וזה עוזר בכל מקרה לכל מי שרוצה להבין איפה הוא עומד ומה הוא משאיר אחריו למשפחתו. בתהליך מיוחד וייחודי אתם עוברים שלב שלב ביחד איתי ומגדירים אסטרטגיה משפחתית להעברת הנכסים לדור הבא. למקרה כזה מומלץ להתייעץ עם עו"ד איתמר ארנסט שיכול גם להסביר את כל ההשלכות של עריכת צוואה וגם של ויתור עליה, אם יש לכם נכסים ובמיוחד אם יש לכם מקרה מורכב במשפחה. משרד עו"ד איתמר ארנסט מתאים לכל מי שמחפש אנשי מקצוע מומחים בתחום הירושות והצוואות.

למה חשוב לערוך צוואה הרמטית?

קורה לא פעם שאנשים בטוחים שערכו צוואה סטנדרטית אולם מתברר לאחר מכן שיש בעיה, כשכמובן הם כבר לא יודעים עליה משום שזה מתברר לאחר פטירתם. רק יורשיהם מגלים שהיא אינה תקפה בגלל טעויות שנפלו בעריכתה, או שלא התייחסו לאפשרויות הרבות הקיימות לחלוקת הנכסים, דבר שעלול לעורר סכסוך מיותר בין בני המשפחה. יש מצבים רבים אליהם הצוואה הסטנדרטית שותקת לגביהם, כגון מה יעשה בדירת הירושה לאחר החלוקה לילדים בשווה. רק מצויין כי הם חולקים את הדירה בשווה ביניהם, אך לא מצויין מה עליהם לעשות בה. וכאן עלול הדבר לעורר מחלוקת בין היורשים כיצד לפעול. בצוואה הרמטית לא נותנים לדברים הללו לחמוק ממתן הוראה, ומגדירים כל מקרה בבירור בכדי למנוע מצבים אלו. המטרה העיקרית היא להבטיח את השלום במשפחה. לכן עורך דין לענייני צוואה הרמטית שמבין בזה יכול להסביר לכם מהם החוקים הברורים בנושא. בגלל זה חשוב מאוד לדעת במה כרוכה הצוואה ומהן ההשלכות של ניסוח לא ברור של הצוואה ומתן התייחסות מפורשת לכל אפשרות עתידית שעלולה להיווצר. חיוני להיות ברורים ולא לוותר על אמירה ברורה בצוואה לעומת אמירה כללית וסטנדרטית, אחרת מה היתרון בעריכת צוואה אצל עו"ד מומחה לתחום? משרד עו"ד איתמר ארנסט מתמחה בעריכת צוואה עם הגנה הרמטית שתבטיח את קיום רצונותיכם בצוואה.

 מה קורה כשמתנגדים לצו קיום צוואה?

כאשר צוואה ערוכה ברשלנות או שמא יש חשש להשפעה בלתי הוגנת ומקפחת יורשים פוטנציאלים מלרשת את עזבון המנוחים, ניתן להגיש התנגדות למתן צו קיום צוואה לבית המשפט. נטל ההוכחה ייפול על כתפי המתנגד שיצטרך להוכיח את טענותיו, אם מדובר בזיוף או במעורבות לא חוקית או באי כשרות המצווה לערוך את הצוואה. עורך דין סכסוכי ירושה שמתמחה בתחום, ידע להעריך את סיכויי ההתנגדות, יבחן את הטענות ואת העובדות הקיימות, ויקבע קו אסטרטגי לניהול התיק בבית המשפט. כאשר מדובר בירושה עם נכסים רבים, הצדדים יהיו פגועים ומלאי רגשות אשמה ונקם, ולכן צריך עורך דין מומחה שידע לברור את העיקר מן התפל, ולייצג  אתכם כך שהאינטרסים לכם ישמרו והזכויות שלכם לא ייפגעו. האמון בעורך הדין שלכם הכרחי על מנת להשיג מה שקיוויתם להשיג. במשרד עו"ד איתמר ארנסט עוסקים בליטיגציה בבית המשפט, בסכסוכי ירושה ומייצגים את הצדדים השונים בין אם מדובר בהתנגדות לקיום צוואה/צו ירושה, ובין אם מדובר בהגשת הבקשה לקיום הצוואה כלשונה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here